ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ПРВА ЛИГА

Струга Трим Лум ремизираше со Велешта на контролниот натпревар во Охрид

Вчера прволигашот Струга Трим Лум го одигра третиот контролен натпревар на кој ремизираше без погодоци со второлигашот Велешта.

Натпреварот кој се играше во Охрид беше трето реми за стружани, кои претходно одиграа два контролни натпревар во Драч, со косовски Гњилане реми од 3:3 и со косовкиот Фероникели исто така реи од 1:1.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!