ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Струга Трим Љум пристигна во Драч за втората фаза од подготовките (ФОТО)

Струга Трим Љум од денес е во Драч, Албанија, каде ќе ја работи втората фаза од подготовките за пролетната полусезона во Првата македонска фудбалска лига.

Избраниците на Срѓан Захариевски одиграа солидна полусезона, „костурот“ на екипата од есенскиот дел останува ист, а се очекува во следните денови да биде засилен.

Стружани во Драч ќе одиграат два пријателски натпревари.

Reklama

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!