ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Струга Трим Лум и Шкупи ремизираа на контролен натпревар

Струга Трим Лум и Шкупи ќе играат квалификации во Конференциската лига на УЕФА, а денес двете екипи одиграа контролен натпревар кој заврши без победник со по еден гол во мрежа 1:1.

Стрелци на погодоците беа Емир Скендери и Ардит Иљази, а први до водство стигнаа фудбалерите во Струга, по што екипата од Чари израмни во финишот.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!