ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Струга Трим Лум и Нијас Лена се разделија

Струга Трим Лум новата сезона ќе ја започне со дебито на европската сцена, односно квалификациите во Конференциската лига на УЕФА.

Прволигашот веќе работи на тимот за следната сезона, а од струшкиот клуб си заминува искусниот играч за врска Нијас Лена кој не е во плановите на клубот за идната сезона.

Лена е дел од Струга од 2018 година, кога со клубот избори пласман во Првата лига, а оваа сезона избори „виза“ за Европа.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!