ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Струга ТЛ се засили со Србинот Босанчиќ

Прволигаш Струга Трум Лум и официјално го промовираше најновото засилување, Србинот Немања Босанчиќ.

25- годишниот српскиот интернационалец игра во средниот ред, а денес се приклучи кон стружани. Тој доаѓа од редовите второлигашот Колубара, а играше во минатото и за Инџија и Борац во Србија, како и во Беране од Црна Гора.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!