ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Струга со триумф над Ренова ја заврши есенската полусезона во ПМФЛ

Во одложениот натпревар од 18. коло од Првата македонска фудбалска лига во мечот покрај езерото Струга Трим Лум со минимален триумф (1:0) ја доби Ренова и со победа ја заврши есенската полусезона.

Стрелец на единствениот погодок беше Дејан Цветаноски кој стрелаше во 93. минута.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!