РакометРакомет - Суперлига

Струга со тесен резултат го доби Прилеп

Ракометарите на Струга вечерва со 22:21 го добија дуелот со Прилеп во рамки на 18. коло од ракометната Суперлига на Македонија.

>>> ОГЛАСЕТЕ ГИ ВАШИТЕ АПАРТМАНИ НА ПЛАТФОРМАТА ЗА ТУРИЗАМ – КОТВА.МК <<<

Мечот донесе голема возбуда и неизвесност до самиот финиш, но сепак на крај стружани имаа повеќе среќа и ги грабнаа трите бодови со што сега се пред Прилеп со еден бод во однос на табелата.

Десниот бек Жарко Барјактаревиќ и десното крило Бобан Блажевски со по шест бодови беа најдобри стрелци за Стрга, додека пак кај Прилеп со девет погодоци најдобар беше Давор Шокоски.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!