ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Струга се засили во одбраната со Бесир Исени

Прволигашот Струга Трим Лум промовираше ново засилување за пролетната полусезона.

Ново засилување за Струга е 20-годишниот фудбалер Бесир Исени кој доаѓа од редовите на Велазерими и настапува во дефанзивата.

Во својата кариера младиот играч има настапувано и за Шкупи и Вардар Форино.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!