ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Струга ремизираше со Фероникели во вториот контролен натпревар во Драч

Екипата на Струга Трим Лум ремизираше и на вториот контролен натпервар, откако денес одигра 1:1 со косовскиот Фероникели. Голот за стружани го постигна Дејан Цветановски.

Струга и на претходниот тест ремизираше, откако во меч со шест гола одигра 3:3 со косовски Гњилане.

Струшкиот прволигаш е на подготовките во Драч, Албанија.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!