ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Струга ја засили средината со Валентин Кочоски

Прволигашот Струга Трим Лум продолжува со градењето на тимот за следната сезона, а најново засилување кај стружани е Валентин Кочоски кој доаѓа од редовите на Пелистер.

24-годишниот играч во Струга доаѓа како слободен и покрај езерото ќе остане до крајот на сезоната. Во својата кариера покрај за Пелистер има настапувано и за Шкупи, Хоризонт Турново, Беласица и Академија Пандев.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!