ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГАФудбал - ПРВА ЛИГА

Струга денес против Велешта на трет контролен натпревар

Прволигашот Струга Трум Лум денес го игра третиот контролен натпревар против второлигашот Велешта.

Натпреварот се игра на „Билјанини Извори“ во Охрид со почеток од 12:00 часот.

Претходно стружани одиграа два контролни натпревар на подготовките во Драч, Албанија, каде ремизираат со косовски Гњилане играјќи 3:3, како и со косовскиот Фероникели играјќи 1:1.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!