ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Стрела од Могила ќе се натпреварува во Трета лига – Југозапад

Третолигашот Стрела од Могила ќе се натпреварува во новата сезона од Третата македонска фудбалска лига – Југозапад.

Клубот во новата сезона ќе биде предводен од нов тренер, Љупчо Тодоров ќе седне на тренерското столче, додека пак Тони Ристевски ќе биде нов спортски директор на фудбалски клуб Стрела.

Спонзор на клубот за новата сезона ќе биде Томе Стојановски од Мелбурн.

Викендица во Горно Коњско со романтичен поглед кон Охридското Езеро

Клубот веќе уплати 50% од висината на котизацијата за учество во новата сезона од Трета лига – Југозапад.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!