ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Стојсавлевиќ во Големо Коњари, Гелов на центарот во Неготино, Лазов ќе им суди на Бучин и Превалец

В недела се игра 9. коло од Третата фудбалска лига – Југ, а познати се и судиите кои ќе ја делат правдата на сите натпревари кои ќе започнат во 16:00 часот.

ПРИЈАВИТЕ СЕ ВО ТЕК ЗА НАЈГОЛЕМИОТ ГОЛМАНСКИ КАМП НА БАЛКАНОТ – „РБ Охрид 2022“

Вардар Неготино – Питу Гули, Ангел Гелов (Кавадарци)
Бучин – Превалец, Миле Лазов (Неготино)
Слога 1976 – Росоман, Ангелчо Ристов (Неготино)
Динамо – Марена, Драган Стевановски (Велес)
Возарци ДМД – Обршани, Боби Величков (Велес)
Големо Коњари – Младост 1930, Душко Стојсавлевиќ (Прилеп)

НАЈДОБРИОТ ИЗБОР ЗА ПРОЗОРЦИ И ВРАТИ ОД ПВЦ ВО „OPEN STIL“ ВО ГОСТИВАР 070/814-428

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!