ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Стојсавлевиќ ќе им суди на Росоман и лидерот Вардар Неготино, Смоквоски го доби дербито од дното

Текстот го спонзорираше Revolution Development

В недела со почеток од 14:00 часот се играат натпреварите од 8. коло од Третата македонска фудбалска лига. Познати се и судиите кои ќе ја делат правдата на сите шест натпревари.

Душко Стојсавлевиќ ќе им суди на Росоман и непоразениот лидер Вардар Неготино, додека пак дербито од дното меѓу Младост и Бучин ќе го сдуи Кирил Смоквоски.

Revolution Development е софтверска компанија посветена на развој на врвни решенија за бизниси

  • Делегирани судии за 8. коло ТМФЛ – Југ:

Младост – Бучин, Кирил Смоквоски (Прилеп)
Канатларци – Превалец, Атанас Таневски (Кавадарци)
Обршани – Марена, Тони Ноневски (Велес)
Питу Гули – Големо Коњари, Ирена Велевачкоска (Прилеп)
Росоман – Вардар Неготино, Душко Стојсавлевиќ (Прилеп)
Слога – Локомотива Градско, Дарко Макалоски (Прилеп)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!