ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Стојчевски на центарот во Радовиш, Урошевиќ ќе им суди на Воска и Слога

Делегирани судиите за 7. коло од Втората македонска фудбалска лига. Сите натпревари се играат утре со почеток од 14:00 часот.

  • Делегирани судии 7. коло ВМФЛ:

Детонит Плачковица – Пелистер, Игор Стојчевски (Скопје)
Борец – Охрид, Бењамин Ќерими (Скопје)
Караорман – Арсими, Влатко Илиоски (Прилеп)
Локомотива Пехчево – Кожуф, Фатмир Бафто (Охрид)
Каменица Саса – Вардар, Игор Иванов (Велес)
Беса – Тетекс, Марјан Стојановски (Кичево)
Гостивар – Беласица, Александар Василевски (Скопје)
Воска Спорт – Слога Виница, Александар Урошевиќ (Тетово)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!