ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Стојчевски ќе им суди на Тиквеш и Шкендија, Иванов на центарот во Струмица

Фудбалската федерација на Македонија ги делегираше судиите за првото коло од Првата македонска фудбалска лига.

Делегирани судиите за 1. коло од Прва лига:

  • Академија Пандев – Струга Трим Лум, Игор Ивановски (Велес)
  • Работнички – Борец, Јован Качевски (Струга)
  • Тиквеш – Шкендија, Игор Стојчевски (Скопје)
  • Ренова – Скопје, Стојанче Трпчевски (Кавадарци)
  • Брегалница – Шкупи, Александар Грујоски (Кичево)
  • Македонија ЃП – Пелистер, Крумислав Ѓоргиев (Штип)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!