ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Стојчевски го доби дербито меѓу Воска и Силекс, Ѓорѓиевски на центар во Дебар

Познати судиите за 13. коло од Втората лига – Запад. Дербито во Охрид меѓу Воска и Силекс го доби Игор Стојчевски, додека пак Владимир Ѓорѓиевски ќе патува во Дебар каде ќе им суди на Кораби и Беса.

Делегирани судии 13. коло ВМФЛ – Запад:

Воска Спорт – Силекс, Игор Стојчевски (Скопје)
Вардар – Велешта, Благојче Ралевски (Битола)
Кораби – Беса, Владимир Ѓорѓиевски (Битола)
Гостивар – Кадино, Боби Величков (Велес)
Тетекс – Охрид, Кристијан Ѓуровски (Скопје)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!