ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Стојановски ќе им суди на Напредок и Речица, Салихи на Камјани и Дрита

Познати се судиите за трите натпревари од 3. коло во Третата македонска фудбалска лига – Запад. Колото ќе биде отворено веќе утре со мечот во Кичево меѓу Напредок и Речица, а пак останатите два натпревари ќе се играат в недела.

  • Делегирани судии 3. коло ТМФЛ – Запад:

Влазерими 1977 – Љуботен, Емир Несими (Гостивар) 14:00 часот
Напредок – Речица, Марјан Стојановски (Кичево) 14:00 часот
Камјани – Дрита, Пларент Салихи (Тетово) 14:30 часот

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!