ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Стојановски ќе им суди на Арсими и Пролетер, Дејаноски на Зајази и Врапчиште

Делегирани судиите за 9. коло од Третата фудбалска лига – Запад. Марјан Стојановски го доби мечот меѓу лидерот Арсими и Пролетер, додека пак Марјан Дејаноски ја дели правдата меѓу Зајази и Врапчиште.

Делегирани судии 9. коло ТМФЛ – Запад:

Нераште – Трабзонспорт, Мирсат Љатифи (Тетово)
Велазерими – Камјани, Емир Несими (Гостивар)
Арсими – Пролетер, Марјан Стојановски (Кичево)
Дрита – Љуботен, Нинослав Нанков (Гостивар)
Зајази – Врапчиште, Марјан Дејаноски (Кичево)
Напредок – Речица, Дарко Радески (Кичево)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!