ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Стојанов на центарот во Кочани, Сејменов ќе го суди дербито меѓу Овче Поле и Малеш

Делегирани судиите за натпреварите од 10. коло од Третата македонска фудбалска лига – Исток, кои се играат в недела со почеток од 13 часот.

Дербито на колото во Свети Николе го доби струмичкиот судија Ристе Семјенов, а пак штипскиот судија Стојанеч Стојанов ќе патува во Кочани, каде ќе ја дели правдата меѓу Осогово и Вардарски.

  • Делегирани судии 10. коло ТМФЛ – Исток:

Брегалница Делчево – Спартмани, Петар Михаилов (Кочани)
Академија Чешиново-Облешево – Дојранско Езеро, Александар Ѓеоргиевски (Делчево)
Овче Поле – Малеш, Ристе Сејменов (Струмица)
Рудар – Победа Валандово, Ристе Бојчов (Штип)
Карбинци – Тиверија, Даниел Ангелов (Кочани)
Осогово – Вардарски Богданци, Стојанче Стојанов (Штип)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!