ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Стојан Стојчевски за посилна одбрана на Македонија ЃП

Стоперот Стојан Стојчевски се раздели со велешки Борец и ја засили Македонија Ѓорче Петров.

Откако си замина главниот финансиер на велешкиот прволигаш, Кочо Анѓушев, 28-годишниот Стојчевски реши да си замина и во иднина да го носи дресот на „лавовите“.

Во својата кариерта искусниот фудбалер има настапувано за Скопје, Вардар, Хоризонт Турново, Тетекс, Љубанци, Силекс, Академија Пандев, Работнички, штипска Брегалница и последно во Борец.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!