РакометРакомет - Суперлига

Стипе Мандалиниќ останува во Еурофарм Пелистер, потпишан нов договор

Еурофарм Пелистер ја продолжува соработката со Стипе Мандалиниќ, откако беше потпишан нов договор до јуни 2022 година.

Мандалиниќ се наметна со својот капацитет, квалитет и харизма и по шест официјални натпревари беше најдобар стрелец на Еурофарм Пелистер оваа есен. Одигра 21 натпревар за екипата и веднаш стана миленик на битолските љубители на ракометот. На Струшкиот турнир во август беше прогласен за најдобар ракометар.

28-годишниот хрватски интернационалец играше за Фуксе Берлин од 2017 до 2020 година, а претходно ги носеше дресовите на Загреб, Карловац и Сплит. Со хрватската репрезентација има бронза од Светското првенство во Шпанија во 2013 година.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!