Останато

Стефан Мицов победник на завршниот Мастерс турнир за Мажи

Текстот го спонзорираше Revolution Development

Тенисерот на ТК Неготино, Стефан Мицов, го освои завршниот Мастерс турнир за Мажи на Македонија, кои изминативе денови се играше на терените на ТК Југ во Скопје.

Мицов во финалето со 2-1 во сетови беше подобар од Бесир Дургути – ТК Југ Скопје.

Revolution Development е софтверска компанија посветена на развој на врвни решенија за бизниси

Со овој триумф Стефан Мицов сезоната ја заврши на прво место на Македонската ранг листа за Мажи за 2022 година.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!