ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Стефан Костов се враќа на зелените терени!

По долгата пауза и рехабилитација фудбалерот на Тиквеш Стефан Костов полека се враќа на зелените терени по тешката повреда здобиена на летните подготовки во Охрид.

>>> ПРОМОВИРАЈТЕ ХОТЕЛИ, АПАРТМАНИ, РЕСТОРАНИ, КАФУЛИЊА И БАРОВИ НА КОТВА.МК <<<

Костов тренира со останатите членови на Тиквеш и во најскоро време се очекува повторно да го облече „црвено-белиот“ дрес и да заигра на пријателските натпревари, а со тоа да влезе максимално подготовен за пролетната полусезона од Првата македонска фудбалска лига и да му помогне на неговиот тим во борбата за сигурен опстанок.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!