Европски ФудбалФудбал

Стефан Јевтоски потпиша за унгарски Ујпешт

Македонскит фудбалер Стефан Јефтоски кариерата ја продолжува во Унгарија во дресот на Ујпешт.

23-годишниот играч во Ујпешт пристигнува од редовите на Работнички, каде одигра 28 натпревари, постигна четири гола и запиша една асистенција во македонскиот шампионат.

Младиот фудбалер ќе стави потпис на договор во должина од три години, а во својата кариета има настапувано и за Металург, додека надвор од Македонија тој беше дел од Арсенал Киев, Вараждин и Локомотива Пловдив.

Инаку, во Ујпешт претхдоно имаа настапува Енис Барди и Кире Рестевски.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!