ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Стефан Богдановски е првото зимско засилување на Тетекс

Второлигашот Тетекс го ангажираше Стефан Богдановски како прво зимско засилување за пролетниот дел од Втората лига – Запад.

22-годишен напаѓач во Тетово доаѓа од редовите на Кадино, потекнува од школата на Работнички, а во својата кариера има настапувано за екипите на Борец, Серед и Спартак Трнава од Словачка.

Тетекс се наоѓа на четврто место со 21 бод, а целта во пролетниот дел ќе биде сигурен опстанок во второлигашкото друштво и за следната сезона.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!