ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Ставрев ќе им суди на Брегалница и Академија Пандев, Иванов на центарот во Кавадарци

Во сабота се играат натпреварите од 5. коло од Првата македонска фудбалска лига. Сите шест натпревари ќе стартуваат во 16:00 часот, а веќе се делегирани и судиите.

Делегирани судии 5. коло ПМФЛ:

Тиквеш – Струга Трим Лум, Игор Иванов (Велес)
Ренова – Работнички, Стојанче Трпчевски (Кавадарци)
Брегалница – Академија Пандев, Александар Ставрев (Скопје)
Македонија ЃП – Борец, Александар Грујоски (Кичево)
Пелистер – Шкендија, Крумислав Ѓоргиев (Штип)
Шкупи – Скопје, Игор Стојчевски (Скопје)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!