ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Ставрев ја доби пресметката во Тетово, Стојанов на центарот во Струмица

Делегирани судиите за 32. рунда од Првата македонска фудбалска лига. Сите натпревари се играат в недела со почеток од 17:00 часот.

Академија Пандев – Работнички, Стојанче Стојанов (Штип)
Шкендија – Шкупи, Александар Ставрев (Скопје)
Македонија ЃП – Струга Трим Лум, Игор Иванов (Велес)
Брегалница – Тиквеш, Ндерим Тефику (Куманово)
Ренова – Скопје, Владимир Ѓорѓиевски (Битола)
Пелистер – Борец, Дејан Младеновски (Скопје)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!