ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Ставрев го доби скопското дерби, Качевски патува во Велес

Делегирани судиите за последното 18. коло од есенската полусезона во Првата македонска фудбаслка лига. Александар Ставрев го доби скопското дерби на Националната арена меѓу Работнички и Македонија Ѓорче Петров, додека пак Јован Качевски ќе патува во Велес каде ќе им суди на Борец и Шкупи.

Делегирани судии 18. коло ПМФЛ:

Струга Трим Лум – Ренова, Димитар Пилешков (Штип)
Тиквеш – Брегалница, Игор Стојчевски (Скопје)
Работнички – Македонија ЃП, Александар Ставрев (Скопје)
Академија Падев – Пелистер, Ндерим Тефику (Куманово)
Борец – Шкупи, Јован Качевски (Струга)
Шкендија – Скопје, Стојанче Трпчевски (Кавадарци)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!