Куп на МакедонијаФудбал

Ставрев го доби дербито во Тетово, Младеновски на центарот во Струга

Делегирани судиите за осминафиналните натпревариод фудбалскиот Куп на Македонија. Александар Ставрев го доби дербито во Тетово меѓу Шкендија и Ренова, додека пак Дејан Младеновски ќе им суди на Струга Трим Лум и Борец покрај езерото.

Делегирани судии 1/8Ф Куп на Македонија:

Струа Трим Лум – Борец, Дејан Младеновски (Скопје)
Академија Пандев – Македонија ЃП, Крумислав Ѓоргиев (Штип)
Шкендија – Ренова, Александар Ставрев (Скопје)
Вардар – Скопје, Марјан Ецкоски (Охрид)
Брегалница – Охрид, Доне Ристовски (Гевгелија)
Беласица – Силекс, Игор Иванов (Велес)
Пелистер – Работнички, Фуркан Идризи (Тетово)
Шкупи – Тиквеш, Дејан Јакимовски (Скопје)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!