ФудбалФудбал - ВТОРА ЛИГА

Статистика за Втора лига – Исток: Која екипа ја има најголемата победа дома, а која во гости ? На еден натпревар паднале ДЕВЕТ погодоци!

Втората лига – Исток пополека се ближи кон самиот крај остануваат уште три кола со што ќе биде комплетирана сезоната 2020/21.

Брегалница е на бод и официјално да стане новиот прволигаш, додека Тиквеш како втор ќе игра бараж за влез во ПМФЛ.

Во досегашниот тек од сезоната паднале 335 погодоци или во просек по 2.79 погодоци по натпревар.

Најголема победа на домашен терен:

  • Брегалница 6:1 Слога Виница
  • Брегалница 6:1 Росоман
  • Каменциа Саса 5:0 Росоман

Најголема победа на гостински терен:

  • Росоман 1:7 Осогово

Натпревар со најмногу голови:

  • Осогово 5:4 Росоман

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!