ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Статистика: Која екипа има најубедлива победа дома, а која во гости во Трета лига – Југ !?

Третите лиги во моментот се во прекин по одлуката за задолжителни ПЦР-тестови пред секој натпревар, а дали и кога би продолжиле сè уште нема официјални информации.

Во Трета лига – Југ во моментот лидер на табелата е Локомотива, па доколку сезоната не продолжи односно се прекини тогаш екипата од Градско ќе биде нов второлигаш.

Статистика за досегашниот тек од сезоната во Трета лига – Југ.

Најголема победа на домашен терен:

  • Напредок Крушеани 8:0 Марена
  • Дојранско Езеро 9:1 Големо Коњари

Најголема победа на гостински терен:

  • Динамо 0:6 Вардар Неготино
  • Младост 1930 0:6 Ново Црнилиште

Натпревар со најмногу голови:

  • Младост Удово 8:5 Големо Коњари

Просекот на постигнати погодоци по натпревар во Трета лига – Југ е 4.02.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!