ФудбалФудбал - Четврта Лига

Стартува новата сезона од ОФЛ – Кисела Вода: Најновиот клуб Слободен ќе биде дебитант

В недела започнува новата сезона од Општинската фудбалска лига – Кисела Вода со натпреварите од 1. коло.

Во новата сезона ќе се натпреваруваат вкупно десет екипи, а најновиот македонски фудбалски клуб Слободен ќе биде дебитант.

  • Прво коло ОФЛ – Кисела Вода:

Студеничани – Партизан фудбал кидс (14:00 часот)
Вардар 75 – Кул Здравје (14:30 часот)
Победа 2012 – Слободен (10:00 часот)
ССК Младинец – Зелениково (11:00 часот)
Славија Пржино – Текстилец (16:30 часот)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!