ЕУРО 2020Фудбал

СТАРТНИ СОСТАВИ: Русија ќе напаѓа со Артем Џјуба, Белгија со три напаѓачи

Русија и Белгија ќе се соочат во меч од групата Б од Европското првенство. Руската репрезентација ќе излезе со 4-2-3-1, додека селекторот на Белгија се одлучи за 3-4-3.

Официјални состави на Русија и Белгија:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!