ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

СТАРТНИ СОСТАВИ: Новајлијата Ердал Ракип ќе тргне од клупата, Стефан Спировски на местото на Барди!

Официјалниот состав на Македонија за вечерниот дуел против Лихтенштај во квалификациите за Светското првенство (СП) кое во 2022 година ќе се игра во Катар.

ФОТО: Фудбалска федерација на Македонија

Натпреварот ќе започне во 20:45 часот.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!