ЕУРО 2020ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

СТАРТНИ СОСТАВИ: Македонија со Пандев ќе ја напаѓа Холандија

Македонија во 18:00 часот во Амстердам го игра последниот натпревар на Европското првенство против Холандија во рамки на 3. коло од групата Ц.

„Рисовите“ ќе играат во офрмација 4-2-3-1, а нападот ќе биде предводен од Горан Пандев. Холандискиот селектор се одлучи за 5-3-2 формација.

Натпреварот се игра на „Јохан Кројф Арена“, меч кој ќе биде последен за македонскиот капитен Горан Пандев.

Официјални состави Македонија – Холандија:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!