ЕУРО 2020ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

СТАРТНИ СОСТАВИ: Македонија напаѓа со Пандев и Тричко

Македонија вечерва го игра последниот контролен натпревар против Казахстан пред да тргне за Букурешт, каде ќе игра на Европското првенство за првпат.

Вечерва македонските фудбалери го играат вториот контролен натпревар, откако во првиот против Словенија во Скопје одиграа 1:1.

Стартни состави на Македонија и Казахстан:

  • Македонија: Димитриевски, Ристовски, Муслиу, Ристовски, Спировски, Алиоски, Николов, Костадинов, Елмас, Пандев, Тричковски.
  • Казахстан: Покатилов, Валиулин, Бејсебеков, Мали, Марочкин, Тапалов, Куат, Мужиков, Тагиберген, Шеткин, Нургалиев.

Натпреварот се игра на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје со почеток од 18:00 часот.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!