ЕУРО 2020Фудбал

СТАРТНИ СОСТАВИ: Италија со тројца напаѓачи, Турција ќе напаѓа со Бурак Јилмаз (ФОТО)

За 20 минута започнува првиот натпревар на Европското првенство меѓу Италија и Турција на стадионот „Олимпико“ во Рим со што и официјално ќе биде отворено големото фудбалско натпреварување.

Селекторот Шенол Ѓунеш се одлучи за 4-1-4-1, а единствен напаѓач ќе биде капитенот Бурак Јилмаз. Мачини пак оди во формација 4-3-3, а нападот на „азурите“ ќе биде предводен од Инсиње, Имобиле и Берарди.

Стартни состави на Турција и Италија:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!