ЕУРО 2020Фудбал

СТАРТНИ СОСТАВИ: Еве со кои сили ќе излезат Франк Де Бур и Андриј Шевченко

Вечерва во 21:00 часот започнува вториот натпревар од нашата група, односно групата Ц на Европското првенство меѓу Холандија и Украна, меч кој се игра во Амстердам.

Официјални состави на Холандија и Украина:

Reklama

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!