ЕУРО 2020Фудбал

СТАРТНИ СОСТАВИ: Данска ќе напаѓа со тројца, Финска со двајца напаѓачи

Во 18:00 часот започнува дуелот меѓу фаворитот Данска и аутсајдерот Финска во меч од од групата Б.

Селекторот на данската репрезентација, Каспер Хјумланд се одлучи за 4-3-3 формација, додека финскиот селектор, Марку Канерва ќе оди со 5-3-2 формација.

Официјални состави на Данска и Финска:

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!