ЕУРО 2020ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

СТАРТНИ СОСТАВИ: Ангеловски го замени Трајковски со Спировски

Селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски направи една измена пред дуелот со Украина. На местото на Трајковски ќе игра Спировски.

Напреварот ќе го суди аргентинскиот судија Рапалини.

Просечната возраст на првиот состав на Украина изнесува 26.1, додека на Македонија 28.4 години.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!