ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

ССК Нова со млади играчи ќе атакува на повисок пласман во Трета лига – Север

Третолигашот ССК Нова гради млада екипа, која во иднина ќе се наметнува и бори за врвот во Третата лига – Север.

Иако цела сезона ССК Нова домашните натпревари ги игра на гостински терени, поради реконструкција на стадионот „Милан Апостоловски ССК“, клубот со млади играчи пролетната полусезона ќе атакува за висок пласман на табелата и подобри резултати од есенската полусезона.

Во недела ССК Нова ќе игра дерби со лидерот на табелата Беса Влазрими.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!