ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Срѓан Захариевски останува тренер на Струга и следната сезона

Струга Трим Љум и тренерот Срѓан Захариевски ја продолжија соработката и за следната сезона, откако денес беше потпишан нов договор.

Захариевски останува на кормилот на стружани и во следната сезона, а покрај езерото пристигна во март 2022 година. Струга откако стана прволигаш е во подем, а под водство на Захариевски имаше и излез во Европа.

Струга сезонава ја заврши на шестото место на табелата со 47 освоени бодови.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!