ЕУРО РАКОМЕТРакомет

Спортинг го чека пекол во Битола: Распродадена салата „Боро Чурлевски“!

Вечерва ракометарите на Еурофарм Пелистер ќе играат против Спортинг во Европската лига, а од битолскиот клуб информираа дека салата „Боро Чурлевски“ во Битола е комплетно распродадена.

Вечерва битолчани ќе имаат максимална поддршка од навивачите против фаворитот со цел да дојдат до изненадување и три бодови. Пред една недела двете екипи во Португалија одиграа 27:27.

Натпреварот во Битола ќе започне во 20:45.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!