ФудбалФудбал - ПРВА ЛИГА

Спогодбено раскинат договорот со Хрватот Азиновиќ

Брегалница и хрватскиот дефанзивец Антонио Азиновиќ, по заеднички договор, се одлучија на спогодбен прекин на меѓусебната соработка на крајот од изминатата сезона.

Азиновиќ во редовите на Брегалница пристигна во јуни минатата година, и по едногодишен настап во синиот дрес сега заминува од Штип.

Претходно, низ актуелниот преоден рок, Брегалница ги засили дефанзивните позиции со Александар Ристевски, поранешниот македонски репрезентативец Горан Силјановски и Колумбиецот Александер Борха Кордоба.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!