ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Спироски го доби големото дерби покрај езерото, Лековски ќе им суди на Сатеска и Влазними

Познати судиите кои ќе ја делат правдата на натпреварите од 12. коло од Третата фудбалска лига – Југозапад. Големото дерби во Струга меѓу Караорман и Македонија Враништа го доби Анѓеле Спироски, додека пак дуелот меѓу Сатеска и Влазними ќе го суди Дени Лековски.

Делегирани судии 12. коло ТМФЛ – Југозапад:

Новаци – Преспа, Ѓорѓи Лаброски (Струга)
Стрела – Демир Хисар, Енис Зекмановски (Ресен)
Сатеска – Влазними, Дени Лековски (Битола)
Караорман – Македонија Враништа, Анѓеле Спироски (Струга)
Лирија – Црно Буки, Фатмир Бафто (Охрид)
Победа Ивањевци – Кравари, Дарко Котевски (Битола)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!