ФудбалФудбал - ТРЕТА ЛИГА

Спироски го доби големото дерби меѓу Македонија и Караорман во Враништа, Бафто ќе им суди на Црно Буки и Лирија

Познати судиите за 25. коло од Третата македонска фудбалска лига – Југозапад. Сите натпревари ќе бидат одиграни в недела со почеток од 17:00 часот.

Преспа – Новаци, Ѓорѓи Лаброски (Струга)
Влазними – Сатеска, Љупчо Богдановски (Битола)
Македонија Враништа – Караорман, Анѓеле Спироски (Струга)
Црно Буки – Лирија, Фатмир Бафто (Охрид)
Кравари – Победа Ивањеци, Александар Ангелески (Битола)

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!