Европски ФудбалФудбал

СПЕКТАКУЛАРЕН ТРАНСФЕР: Барселона носи уште едно, ГОЛЕМО засилување – БЕСПЛАТНО!

Спортскиот новинар Ди Марсио денес објави спектакуларни вести. Имено, Џанлујџи Донарума треба да стане нов голман на Барселона.

Лапорта навистина го цени младиот Италијанец, а предноста е во тоа што тој би дошол како слободен играч. Ова значи дека Марк Андре тер Штеген дефинитивно би го напуштил клубот.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!