ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

СОСТАВИ: Македонија со најсилниот состав против Грузија

Македонската фудбалска репрезентација со офанзивна формација тргнува против Грузија во меч кој се игра вечерва од 20:45 часот на Националната арена „Тодор Проески“.

Македонија ќе игра во формација 4-2-3-1: Димитриевски; Ашковски, Велковски, Муслиу, Алиоски; Барди, Спировски; Трајковски, Елмас, Чурлинов; Ристовски.

Грузија ќе игра во формација 3-5-2: Мамардашвили; Какабаѕе, Кашија, Кочолава; Кваратшкелија, Кверкелија, Абурјанија, Квеквешкири, Цитајшвили; Зивзиваѕе, Давиташвили.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!