ФудбалФудбал - Македонска репрезентација

Собрани над 12.000 потписи на онлајн петицијата за враќање на старите дресови за ЕП!

Повеќе од 12.000 луѓе се потпишаа на онлајн петицијата со која се бара враќање на старите репрезентативни дресови, односно на црвено-жолтиот дрес за Европското првенство.

Петицијата со наслов „Македонија на ЕП во старите дресови“ за 24 часа собра над 12.000 потписи, а во јавноста има бура од реакции за новите дресови на кои доминира бордо, црна и бела боја.

Линк до онлајн петицијата со која се бара враќање на старите дресови за настап на македонската репрезентација на Европското првенство.

Поврзани Наслови

Back to top button
error: Текстот е заштитен !!